Витяг щодо питань, пов’язаних із протидією дискримінації
Про Національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України

Завантажити документ

Порядок денний асоціації Україна—ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про асоціацію
Порядок денний асоціації Україна—ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про асоціацію, що набрав чинності 23 листопада 2009 року, на сьогодні є одним із трьох ключових документів, які визначають засади співробітництва між Україною та ЄС, а також перспективи європейської інтеграції України. 
Головним із зазначених документів до моменту укладення Угоди про асоціацію, яка прийде йому на зміну, є Угода про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами, що діє з 1 березня 1998 року. Порядок же денний асоціації Україна—ЄС визначає перелік пріоритетних напрямів реформ, здійснення яких є необхідним уже зараз, для того щоб поглиблене співробітництво між Україною та ЄС, засади якого визначатимуться Угодою про асоціацію, стало можливим.
Порядком денним, зокрема, передбачається необхідність розробки сучасних засад правового регулювання захисту прав меншин від дискримінації і утисків, відповідно до європейських і міжнародних стандартів (див. підпункт «с» пункту (ііі) статті 2.1 розділу III).
ЄС зі свого боку вже 7 березня 2011 року затвердив Національну індикативну програму на 2011–2013 роки, яка передбачає надання Україні коштів у розмірі 470 мільйонів євро як фінансової підтримки для здійснення реформ, які є передумовою укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Завантажити документ
 
План дій з лібералізації візового режиму (ПДЛВР)
План дій з лібералізації візового режиму (ПДЛВР) був наданий Європейським Союзом Україні на саміті в Брюсселі 22 листопада 2010 року та схвалений обома сторонами в рамках Візового діалогу з метою розробки умов запровадження безвізового режиму між ЄС та Україною у довгостроковій перспективі, започаткованого ще 9 вересня 2008 року під час Саміту «Україна—ЄС» у Парижі.
План дій містить перелік умов, які мають бути виконані українською стороною поряд із ефективною імплементацією Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб від 15 січня 2008 року для того, щоб ЄС запровадив безвізовий режим для громадян України при здійсненні ними короткострокових поїздок до країн—учасниць ЄС.
Значною мірою План дій ґрунтується на переліку пріоритетів, визначених у Порядку денному асоціації Україна—ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про асоціацію від 23 листопада 2009 року. Зокрема, Планом дій визначено, що однією з умов запровадження безвізового режиму для громадян України є прийняття Україною комплексного антидискримінаційного законодавства відповідно до рекомендацій органів ООН та Ради Європи, а також забезпечення ефективного захисту від дискримінації (п. 2.4.3).

Завантажити документ (українською мовою)

Завантажити документ (англійською мовою)

Подання щодо антидискримінаційного закону та інших законодавчих ініціатив у цій сфері до Діалогу про права людини в рамках Україна-ЄС

Завантажити документ (англійською мовою)

 

Четверта доповідь про виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму

Завантажити документ (англійською мовою)

Неофіційний переклад уривку (українською мовою)